Antalya'da Ombre yaptırmak istiyorsanız bu yazımızı okuyunuz...

En son güncellendiği tarih: Nis 10

Son zamanlarda moda olan ombre saç modelleri özellikle saçlarının tamamını boyatmak istemeyen ve doğal bir görünüm hedefleyenlerin sıkça tercih ettiği saç boyama yöntemidir. Saçların dip kısımlarının koyu ve uç kısımlarının açığa dönüştüğü bu saçlar doğal olarak saç rengi açılmış gibi bir izlenim yaratırlar.

Aynı zamanda Evde Ombre Yapılışı diye byanlara arama yapmaktadırlar.

“Evde ombre yapılır mı?” ve “Evde ombre yapılışı” diye çok fazla soru geliyor.. Tabi ki bu mümkün! Kozmetik marketlerde birçok markanın ombre setleri bulunmaktadır ve evde kolayca saçlarınıza ombre uygulamanız mümkün olabilmektedir. Özel bir fırça ile uygulanan ombre boyası, her saç rengi için özel tonlarda olmakta ve uygulanmaktadır. Aldığınız sette adım adım evde nasıl ombre yapılır anlatılmaktadır. Fakat bu uygulama teknik beceri ve tecrübe gerektirir biz 2m Kuaför olarak saç sağlığınız için bunu kesinlikle tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz.

Aksi halde geri dönüşü olmayan hatalara neden olabilir.

Saç renginden bir kaç ton açık bir renk özel bir yöntemle saç uçlarına uygulanır ve doğal bir görünüm hedeflenir. Ama ombre saç modelleri sadece doğal şekillerde değil farklı biçimlerde de uygulanabilir. Mesela uçları koyu dipleri açık da olabilir. Uçları mavi yeşil, mor, pembe gibi renklere de boyanabilir. Ya da saçlara diplerden koyu renkler çıkmış gibi bir izlenim de verilebilir. Bu kişinin tercihine bağlıdır ve isteğine göre yapılır. Ama doğal bir görünüm isteyenler saç renklerinden bir kaç ton açık renklere boyatmalıdırlar.

Hollywood’da da sıkça gördüğümüz ombre saçlar, genç kızlar için ideal bir saç boyama yöntemidir. Özellikle uzun saçlar için harika bir tercih olan ombrelerin uç kısımları son yıllarda beyaz ve gümüş renklerle süslenmeye başlamıştır.

Ombre saç modelleri sadece tek bir renk ile değil birçok farklı renkle de yapılabilir. Diplerden uçlara doğru kademeli bir açılma şeklinde olan modeller olduğu gibi. Üst kısımlar mavi alt kısımlar pembe gibi farklı renklerle de uygulanabilir.

Bu yılın ombre modasında uç kısımlarda beyaz ve gümüş rengi ombre uygulamaları moda olmuştur. Sarışın olmak isteyenler, ombre uygulamasıyla daha doğal bir sarışınlık yaratmaya başlamışlardır. Aşağıdaki ombre örneklerini inceleyerek kendinize uygun bir seçim yaparak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.


#ombre #antalyaombre #ombresaçmodelleri #omresaç #ombrehair #ombrenedir #ombrenasıl #ombrerenkleri

309 görüntüleme
  • Instagram - Siyah Çember
  • Facebook - Siyah Çember
  • YouTube - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. Web Master By Murat KOCATAŞ

visa-mastercard-logo.webp

Hakkımızda          Gizlilik Politikası          KVKK          Banka Hesap Bilgileri          Teslimat İade ve Garanti Şartları          Mesafeli Satış Sözleşmesi